Kuidas valida maali.
Maalide puhul pole värvist lähtumine sugugi vale. Kuid värvile lisandub maali teema, ajastu, stiil, tunne ja veel kord tunne.
Nii saabki maalidest sinu seinal mitte ainult ruumiga sobinduv värvilaik, vaid terve eneseväljendus. Sinu valitud maal mõjutab sinu ja iga ruumis viibija meeleolu ning loob mulje sinust kui inimesest.
See komponentide rohkus muudab maali ostmise keerukaks. Lisandub veel seisuse küsimus meelitusega osta seinale “nime”. Ning sobituma sisekujundusse. Kuidas siis valida maali oma seinale?
Ehk paneb mõni neist näidetest su südame äratundmisest hüplema ja kergendab maali ostmise valikuid:
-
Ajastu. Tahad leida kindlasse ajastusse sobivat maali. (Näiteks mõtled nii: Tõeline kunst on pruunikates toonides “nagu päris” ja tal on kindlasti kuldne raam)
-
Stiil. Sulle meeldib kindel stiil. (Näiteks vaatad Van Goghi impressionistlikke maale ega saa end nende eest enam ära)
-
Žanr. Oled portree, maastiku või lillemaali austaja. (Näiteks mõtled: ma ei salli kui keegi mulle toas portreelt vastu jõllitab, maastikumaal on ainuke mis mind inspireerib)
-
Värv. Sulle on tähtis ennekõike värv (Kõik su sees hüüab: Rohkem särtsu palun!)
-
otsid toaga harmoneeruvas tonaalsuses maali
-
tahad elamisse kontrasti
-
Jääb veel mõelda suurusele ja kujule ehk milline sein saab maali koduks.
-
Proportsioon. Piklikule seinale passib tavaliselt “landscape” kujuline maal. Ja “portrait” kujulisele seinale kõrgusesse minev maal.
-
Suurus. Kui maal on seina või toaga võrreldes liiga suur, siis hakkab ta peale suruma. Tilluke maal suurel seinam mõjub aga eksinuna.
-
Õhuruum. Jäta maali ümber piisavalt mõjuruumi ning arvesta, et suure maali vaatlemiseks peab olema piisavalt taganemisruumi, et teda kaugemalt imetleda.
Vali oma maal nii, et ta kõnetaks su hinge, siis on teil koos helge tulevik!
Kui sulle hakkab silma mõni minu maal siis võta ühendust. Võta maal proovimiseks kaasa ning maksad alles siis, kui maal kõigi su ootustega klapib.